ÖZEL ŞEHZADE MEHMET ANADOLU ve FEN LİSESİ

ÖĞRENCİMİZ YGS'DE TÜRKİYE YEDİNCİSİ OLDU

Okulumuz öğrencisi Beyza Aka YGS 3 alanında Türkiye 7.'si oldu. Okulun öğrencilerinden Gökçe Okçu Türkiye 794.’sü, Muhammet Yıldırım Türkiye 994.’sü ve Şerif Şeker’de Türkiye 999.’su oldu.

Okul müdürümüz Giray Kara YGS’de dereceye giren öğrencilerle birlikte okulda açıklama yaptı. Açıklamaya 494.801 puan alarak Türkiye 7.’si olan Beyza Aka’nın babası Yüksel ve annesi Atiye Aka’da katıldı.

  2009 SBS 1.’Sİ OLMUŞTU
  Beyza Aka’nın 2009 yılında yapılan SBS sınavında 500 tam puan alarak Türkiye 1.’si ve  1 Nisan günü açıklanan YGS sınavında ise  Türkiye 7.’si olduğunu belirtenOkul  müdürümüz Giray Kara, “Bu başarı kolay gelmiyor. Hem öğrencilerimiz hem öğretmenlerimiz hem de aileler bu başarı için büyük fedakarlıklar gösteriyor. Önümüzdeki LYS sınavlarında bu öğrencilerimizin çok daha başarılı sonuçlar alacağına inanıyorum” dedi.
  Şehzade Mehmet Eğitim Kurumları Müdürü Kara, YGS’de kurum olarak 103 öğrenci ile temsil edildiklerini ve öğrencilerin tamamının barajı geçtiklerini ifade etti.

  "ŞAŞIRDIM"
  Türkiye 7.’si Beyza Aka, bu sonucu beklemediğini ifade etti. Aka, “Sonuca şaşırdım. 1 Nisan şakası sandım. Arkadaşlarım arayıp tebrik edince doğru olduğuna inandım. Ben sadece düzenli çalıştım. Ama her gün çalıştım. Sosyal yaşantımdan bir şey eksiltmedim. İlerde de hukukçu olmak istiyorum” dedi.
  Kur’an Kursu eğitmeni olan baba Yüksel Aka ve ev hanımı anne Atike Aka’da ailenin tek çocuğu olan Beyza’nın başarısının kendileri için tesadüf olmadığını ifade ettiler.
  Türkiye 794.’sü Gökçe Okçu ise, yapılan toplantıda LYS’de daha başarılı bir sonuç alacağına inandığını ifade etti. Okçu, “İlerde tıp alanında eğitim almak istiyorum. Bana destek olan herkese teşekkür ederim” dedi.
  Türkiye 994.’sü Muhammet Yıldırım da, ilerde mühendis olmak istediğini beliterek, “LYS’de daha iyi sonuçlar alacağımızdan eminim” diye konuştu.